Chcesz się dowiedzieć o naszych
ofertach? Dodaj się do Newslettera!
Opinie i Wywiady

Wywiad z Bernadettą Kruczkowską, właścicielką sklepu sieci Avita w Brzeziu.

 

Co skłoniło Panią do podjęcia współpracy z siecią Nasze Sklepy Avita?

Podjęcie współpracy z siecią handlową przynosi przedsiębiorcy szereg korzyści i ułatwień. Pozwala w krótkim czasie uzyskać przewagę konkurencyjną. Od dłuższego czasu zastanawialiśmy się nad wyborem odpowiedniego partnera. W przypadku sieci Nasze Sklepy Avita decydująca okazała się rekomendacja naszych dotychczasowych partnerów biznesowych (między innymi kilku hurtowni). Niezwykle istotny był również fakt, że sieć Nasze Sklepy Avita jest firmą o wyłącznie polskim kapitale.

Jakie są największe trudności w rozwoju tego typu biznesu? Na co szczególnie zwracali Państwo uwagę?

Działalność tego typu prowadzimy z mężem od ponad 20 lat. Przez ten okres występowały trudności różnego rodzaju. Od kilku lat największe wyzwanie stanowi konkurencja dużych centrów handlowych, które często prowadzą działalność gospodarczą na preferencyjnych warunkach. Świetnym sposobem na uzyskanie przewagi konkurencyjnej z hipermarketami tego typu jest właśnie sieć handlowa. Dzięki Nasze Sklepy Avita możemy dysponować tym samym asortymentem w podobnej, niskiej cenie. Jednocześnie nie tracimy rodzinnego, bliskiego klientowi charakteru sklepu.

Czy były jakieś wątpliwości w podjęciu pierwszych decyzji?

Pojawiał się strach związany z utratą niezależności. Okazuje się jednak, że jest wręcz odwrotnie. Mamy możliwość kształtowania nie tylko sklepu, ale również polityki całej sieci. Dzielimy się swoim doświadczeniem i w zamian dostajemy dokładnie to samo: doświadczeni i wiedzę. Szkolenia i wsparcie fachowców z sieci przynosi wymierne korzyści.

Proszę powiedzieć, bazując na swoim doświadczeniu, jak reagowała Pani na pierwsze informacje o tym, jakie nastąpią zmiany po przejściu pod logo sieci Avita. Mam tutaj na myśli chociażby program SEIHO, nowe szyldy, oprawę graficzną czy ogólny wygląd sklepu.

Od początku byliśmy optymistycznie nastawieni na zmiany. Część z nich wiązała się z kosztami, ale wszystkie traktowaliśmy w kategorii inwestycji. Identyfikacja wizualna, szyldy, spójność naszego sklepu z innymi sklepami w Sieci, daje naszym klientom poczucie, że kupują w sklepie sprawdzonym i dużym. Profesjonalne porady przedstawicieli Nasze Sklepy Avita pozwoliły nam lepiej wyeksponować towar oraz lepiej rozplanować ułożenie regałów, a to w efekcie wpłynęło na większą sprzedaż.

Krąży powszechna opinia, że przyłączające się sklepy notują zwiększony ruch klientów oraz lepszy obrót towarami. Czy Pani również podziela tą opinię?

Zdecydowanie. Szacujemy zwiększenie obrotu o około 80%. Zamiana ta nastąpiła niemal natychmiast po przystąpieniu do sieci.

A jak ocenia Pani pomoc udzielaną ze strony firmy, jeśli chodzi o wdrażanie sklepu do sieci, a także jego późniejszą działalność?

W pierwszym okresie działalności w sieci oceniam pomoc wzorowo. Pracownicy Nasze Slepy Avita pomogli nam przygotować otwarcie sklepu, wyposażyli nas w wiedzę i narzędzia, oraz odpowiadali na każde pytanie. Z czasem ta współpraca przestała być tak intensywna. Wynika to z naszego rozwoju oraz z niezależności, którą ciągle pozostawia nam sieć. Wszystkie sprawy problematyczne udaje nam się rozwiązać we względnie krótkim czasie. Często wystarczy mail lub rozmowa telefoniczna.

Plany na przyszłość?

Już w tym momencie rozbudowujemy sklep o kolejne skrzydło. Wynika to z potrzeb naszych klientów. Nie mieścimy się z towarem, który nasi klienci chcą kupować. Jeden z celów biznesowych na najbliższy okres zakłada wzrost przychodu o 30-40%. Wszystko wskazuje na to, że z pomocą Nasze Sklepy Avita, cel ten zostanie osiągnięty. Z planów dalekosiężnych: nasi synowie coraz poważniej myślą o wsparciu nas w prowadzeniu działalności i otwarciu kolejnych sklepów.

Na koniec chciałbym zapytać, jak ocenia Pani dotychczasowy okres współpracy?

Współpraca układa się dobrze i tak naprawdę przerosła nasze oczekiwania. Obawy okazały się bezpodstawne. Oczywiście nasze oczekiwania rosną i zmieniają się wraz z rozwojem działalności. Jednocześnie mamy świadomość, że pracujemy na wspólny sukces.

Z Bernadettą Kruczkowską rozmawiał Karol Czok

 

 

____________________________________________________________________________________________

2001 - 2012 Avita
Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie MTWeb Agencja Interaktywna