Chcesz się dowiedzieć o naszych
ofertach? Dodaj się do Newslettera!
Ciekawostki

Krótka historia powstania pieniądza

Pieniądz jest powszechnym i stałym ekwiwalentem towaru. Zanim przy kupnie i sprzedaży rozpoczęto używać pieniądza zdawkowego, monet lub banknotów, pierwsze wspólnoty stosowały barter. Był to system, który polegał na wymianie towaru za towar.

 

 

 

Handel w starożytnych cywilizacjach

Pewne obszary starożytnego świata musiały handlować. Na przykład Mezopotamia musiała sprowadzać z zewnątrz dużą ilość surowców, a przyczyną tego była jej sytuacja geograficzna. Dolina aluwialna stworzona przez Eufrat i Tygrys nie miała własnego drewna i kamienia do (...) (czytaj więcej)

 

 

Przesądy o zawodzie sprzedawcy

Istnieje wiele stereotypów związanych z zawodem sprzedawcy. Te stereotypy obniżają prestiż zawodu i ograniczają zainteresowanie karierą w zawodzie sprzedawcy. Na szczęście takie myślenie powoli ulega zmianie i coraz częściej dostrzegany jest fakt, że (...) (czytaj więcej)

 

Jabłka

Jabłka zawierają dużo cennych składników odżywczych, które mają duże znaczenie dla naszego organizmu. Badania wykazały, że statystyczny Polak zjada ok. 20 kg jabłek rocznie.  (więcej)

 

 

 

 

Jesteśmy ekologiczni!

Sieć sklepów Avita stawia na ekologiczne rozwiązania! Dbamy o to, aby wszelkie szkodliwe dla środowiska odpady znalazły się w specjalnych pojemnikach, które są następniesegregowane i wysyłane do instytucji, które przetwarzają, bądź magazynują niebezpieczną zawartość. (czytaj więcej)

 

 

Rockefeller - Człowiek sukcesu

Swój pierwszy interes zrobił w wieku 7 lat. Zarobił kilkadziesiąt dolarów, które po latach zamienił w majątek wart blisko 320 miliardów dolarów. Niezwykle skrupulatny przedsiębiorca, wizjoner, filantrop i symbol "amerykańskiego snu" od pucybuta do milionera. Do dziś uważany jest przez wielu za najbogatszego człowieka w historii. Jak więc do ogromnej fortuny doszedł John Rockefeller? (czytaj więcej)

 

 

 


Muzyka w sieci Nasze Sklepy Avita

Emisja muzyki w sklepach to tzw. audiomarketing,
który pierwotnie zaistniał w USA na początku lat 80’.
W Polsce ten trend pojawił się znacznie później,
a dzisiaj blisko 2000 sklepów oferuje swoim
klientom najróżniejszą muzykę. (czytaj więcej)

 

 

 

http://www.foodsubs.com/Photos/bread-limpa.jpg

Pieczywo w sieci Nasze Sklepy Avita

Pieczywo stanowi podstawowy składnik diety człowieka.
Pokrywa około 40% dobowego zapotrzebowania
energetycznego, jest również doskonałym źródłem
fosforu, wapnia i witamin z grupy B. (czytaj więcej)


Najstarsze Firmy Świata

W 2007 roku zbankrutowała japońska firma budowlanaKongō Gumi, z   siedzibą w Osace. Może nie byłby to aż taki news,gdyby nie fakt, że była ona obecna na rynku przez 1429 lat.(czytaj więcej)

 

 

 

 

O sklepach

W dawnych czasach na zakupy trzeba było udać się na targ, targowisko lub jarmark, często oddalone o wiele kilometrów od miejsca zamieszkania. Początkowo targi organizowano kilka razy w roku, głównie na skrzyżowaniach szlaków handlowych, przy ogrodach i klasztorach. (czytaj więcej) 

 

2001 - 2012 Avita
Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie MTWeb Agencja Interaktywna